Radyo Selam
  Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam  
   
 
Başbuğ'un iddianamesi Zirve'ye uzadı

Malatya'daki Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesine ilişkin davanın görüldüğü Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında hazırlanan iddianameyle "İrtica ile Mücadele Eylem Planı" davasını iddianamesinin Zirve Yayınevi dosyasına eklenmesine ve iddianamelerin İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nden istenmesine karar verdi.

Malatya'da 18 Nisan 2007 tarihinde Alman Tilman Geske, Necati Aydın ve Uğur Yüksel'in öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetleri ile ilgili davanın 37. duruşması yapıldı.

Malatya Özel Yetkili 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davanın tutuklu sanıkları Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Cuma Özdemir, Hamit Çeker ve Salih Gürler Malatya Kapalı Cezaevi'nde getirilirken, Adıyaman Cezaevi'nde tutuklu bulunan sanık Varol Bülent Aral ise hava muhalefeti nedeniyle duruşmaya getirilemedi. Duruşmada tutuksuz sanık Hüseyin Yelki de hazır bulundu. Duruşmaya taraf avukatları ile öldürülen Alman Tilman Geske'nin eşi Suzanna Geske, Almanya Büyükelçiliği'nden 2 görevli ve bazı sanık yakınları da katıldı. Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa, İnönü Üniversitesi Rektörlüğü'nden panel ve konferanslara ilişkin olarak istenip de açılamayan 5 adet CD'nin gönderilerek bilirkişiler tarafından çözüm ve deşifrelerinin yapıldığını belirtirken, tutuklu sanık Varol Bülent Aral için İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan gönderilen raporda sanığın cezai ehliyetinin tam olduğunun belirtildiğini kaydetti.

Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa, Emekli Orgeneral Hurşit Tolon'un avukatı tarafından İnönü Üniversitesi'nden istenip de deşifre edilen CD dosyalarının istendiğini ve gönderildiğini belirtti. Duruşmada söz alan mağdur avukatlarından Erdal Doğan, Zirve Yayınevi davasıyla ilgili olarak bazı tespit ve bir takım beyanların olduğu gerekçesiyle İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' davasının iddianamesiyle Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ hakkında hazırlanan iddianamenin ve eklerinin incelenmesini talep etti.

Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Şeref Gürkan ise, Zirve Yayınevi davası ile bağlantılı olan ve azmettiricileri kapsayan soruşturmanın iddianame aşamasında olduğunu ve soruşturmanın mevcut dava ile birlikte görülmesinin zorunlu olduğunu belirterek, duruşma gününün buna göre belirlenmesini talep etti

Radyo Selam
Radyo Selam
Radyo Selam
3. Aykut Kuşkaya - Serenat
4. Grup Genç - Sözü Var
5. Grup Haykırış - Öç
6. Ömer Karaoğlu - Şehit Taht ...
7. Mehmet Batar - Sürgün Ülke
8. Grup Yürüyüş - Ey Şehit
9. Grup Mavera - Yaşasın Efen ...
10. Kardeşlik Çağrısı - Çocukl ...
11. Mustafa Cihat - Amenna
12. Seyfullah - Salatullah
Devamı...  
Radyo Selam
Radyo Selam
 
Radyo Selam
Radyo Selam
E-Veri Bilişim Hizmetleri
Radyo Selam
Radyo Selam
MALATYA HABER AJANSI