Radyo Selam
  Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam Radyo Selam  
   
 
ERBAKAN'IN 28 ŞUBAT SÜRECİNDEKİ HATASI?


28 Şubat döneminde Refah-Yol hükümetinde bakan olan Meral Akşener, Habertürk'te yayınlanan "Basın Kulübü"nde önemli açıklamlarda bulundu.
 
28 ŞUBAT'IN DİĞER DARBELERDEN FARKI
 
28 Şubat'a 15 yıl sonra bakıldığında "derin bir acı çekildiği"nin görüldüğünü kaydeden Akşener, "28 Şubat'ın 80 ve 60 ihtilallerinden net bir farkı var. Sivil toplum, yargı, sermaye ve medyanın üzerinden, aydın diye tabir edilen kişiler üzerinden, sihirli demokrasi sözcüğü üzerinden yapılmış bir müdahale olmasıdır" dedi.
 
İSTANBUL SERMAYESİ RAHATSIZ OLDU
 
Refah Yol hükümetinin uyguladığı ekonomi politikalarının da süreci etkilediğini kaydeden Akşener, "Refah Yol hükümetinin ekonomi yönünün başarılı olduğunu dün de söyledim, bugün de söylüyorum. Refah Yol'un ekonomik tedbirleri İstanbul sermayesinin ciddi manada işine gelmemişti. Refah Yol yıkıldıktan sorna birden bire bankaların çöktüğünü görebeliriz. Birileri durumdan vazife çıkardı, birileri de milletin parasından hırsızlık çıkardı" şeklinde konuştu.
 
ERKEN SEÇİME GİTSEYDİ?
 
Refah Yol hükümeti 28 Şubat'taki o maddeleri imzalamayıp mesele erken seçim kararı alsaydı, doğru olan buydu. Ama haksızlık ediliyor. O günün şartlarında rahmetli Erbakan için şunu gördüm. Devlet kurumu diye kabul ettiği asker başta olmak üzere kurumların mensuplarıyla uzlaşmaya açık tavır sahibiydi. Meşruiyetini elde etmeye yönelik bir tavrı vardı. Erbakan'ın o gün yanında bulunanlardan en yüksek perdeden itiraz ettikerini duymadım. Ama taban taleplerini çok sert, baskıcı ve sürekli biçimde dile getiriyoru. Bir taraftan da bu iktidarı yürütmeye kararlı bir başbakan vardı.
 
 
 
"DEMİREL TARAFTI"
 
28 Şubat'ta bir akıl tutulması yaşandığını, tarihin ve halkın hüküm vereceğini kaydeden Akşener, dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için de "Hangi saiklerle bilmiyorum ama Demirel süreçte taraftı" dedi.
 
"ASKERLER YARGILANSIN"
 
Refah Partisi'nin kapatılması için açılan davada tanık olmayı kabul ettiğini ancak Anayasa Mahkemesi'nin tanıklığını reddettiğini anlatan Akşener, "28 Şubat'ın askerleri inşallah yargılanırlar, hesap verirler" dedi.
Radyo Selam
Radyo Selam
Radyo Selam
3. Aykut Kuşkaya - Serenat
4. Grup Genç - Sözü Var
5. Grup Haykırış - Öç
6. Ömer Karaoğlu - Şehit Taht ...
7. Mehmet Batar - Sürgün Ülke
8. Grup Yürüyüş - Ey Şehit
9. Grup Mavera - Yaşasın Efen ...
10. Kardeşlik Çağrısı - Çocukl ...
11. Mustafa Cihat - Amenna
12. Seyfullah - Salatullah
Devamı...  
Radyo Selam
Radyo Selam
 
Radyo Selam
Radyo Selam
E-Veri Bilişim Hizmetleri
Radyo Selam
Radyo Selam
MALATYA HABER AJANSI